هفت اصل بلاک چین: اصل اول

هفت اصل بلاک چین
ب

صداقت شبکه ای

در سیستم بلاک چین ، اعتماد درونی است نه بیرونی . صداقت و درستی در هر مرحله از این فرایند ،ایجاد و در میان اعضا توزیع شده و مربوط به یک عضو خاص نمی شود . شرکا می‌توانند به صورت مستقیم و با این انتظار که طرف دیگر با صداقت عمل خواهد کرد ، به مبادله ارزش بپردازند . این امر بدین معناست که ارزش‌های صداقت در حقوق تصمیم گیری ، ساختارهای مشوق و عملیات ،نهادینه شده است و بدین ترتیب عمل بدون صداقت یا غیر ممکن است و یا موجب صرف زمان، پول و انرژی بسیار بیشتری شده و به ضرر خوشنامی فرد می‌گردد. مشکلی که باید حل شود: افراد قادر به انجام تراکنش یا تجارت مستقیم در اینترنت نبودند ، تنها به این دلیل که پول به خودی خود ، مانند سایر کالاهای اطلاعاتی یا دارایی فکری نیست . شما می توانید یک عکس سلفی مشابه را برای تمام دوستانتان ارسال کنید ، اما نمی تواند یک دلار را که قبلا برای فرد دیگری ارسال کرده اید ، به دوست خود بدهید . این پول باید از حساب شما خارج شود و به حساب دوستتان انتقال یابد . این پول می تواند در دو محل حضور داشته باشد ، چه برسد به اینکه در محل های متعددی موجود باشد چرا که این خطر وجود دارد که شما واحدی از پول دیجیتال را در دو محل خرج کنید که موجب می‌شود یکی از آنها مانند یک چک بی محل برگشت داده شود . این مسئله را خرج کردن دوگانه می نامند که برای کلاهبردارانی که مایلند پول خود را دوبار خرج کنند ، مناسب است. اما برای دریافت کننده میزان برگشت خورده و برای خوش نامی آنلاین شما خوب نیست . به لحاظ سنتی ، هنگام پرداخت های آنلاین ، مشکل خرج کردن دوگانه را با تسویه هر تراکنش از طریق پایگاه‌های داده مرکزی یا بسیاری از نهادهای ثالث ، از جمله خدمات انتقال پول ، یک بانک تجاری ، یک نهاد حکومتی ، یک شرکت کارتهای اعتباری یا یک پلت فرم پرداخت آنلاین حل کنیم. تسویه حساب در برخی از نقاط دنیا ممکن است روزها یا هفته ها به طول انجامد .
پیشرفت مهم : ساتوشی از یک شبکه توزیع شده همتا به همتای موجود و اندکی رمزنگاری هوشمندانه برای ایجاد یک مکانیسم تفاهم استفاده کرد که قادر به حل مشکل خرج کردن دوگانه و همچنین یافتن یک شخص یا نهاد ثالث قابل اعتماد و حتی از آن هم بهتر بود . بیت کوین ، شبکه به اولین تراکنش که در آن مالک سکه مشخصی را خرج می‌کند یا خرج کردن های بعد این پول را رد می کند ، مهر زمانی می زند و بدین ترتیب خرج دوگانه را حذف میکند . مشارکت کنندگان (ماینرها)در شبکه گره‌های بیت‌کوین کاملاً عملکردی را اداره می‌کنند، تراکنش های اخیر را گردآوری می کند و آن ها را به شکل یک بلوک داده تنظیم می کنند ، و این روند را هر ۱۰ دقیقه یک بار تکرار می کنند . هر بلوک برای معتبر بودن باید به بلوک قبل از خود ارجا کند. به علاوه ، این پروتکل ها شامل شیوه هایی برای بازیافت فضای دیسک هستند تا تمام گروه ها قادر باشند به شیوه کار آمد ، زنجیره ای از بلوک ها را به صورت کامل ذخیره کنند . و در آخر اینکه ، بلاک چین عمومی است . همه می‌توانند تراکنشهای در حال انجام گرفتن را مشاهده کنند . هیچ کس قادر نیست تراکنشی را پنهان سازد ، و این موجب می‌شود که ردیابی بیتکوین ساده‌تر از پول باشد .
ساتوشی فقط به دنبال حذف واسطه گری قدرت بانکداری مرکزی نبود ، بلکه خواهان آن بود که ابهامات موجود و تفاسیر متناقض از آنچه که اتفاق افتاده بود ، حذف شوند . اجازه دهید برنامه آشکار باشد . اجازه دهید که شبکه به صورت الگوریتمی در مورد آنچه که اتفاق افتاده به تفاهم دست یابد و آن را به شیوه رمزگذاری روی بلاکچین ثبت کند. مکانیزم دستیابی به تفاهم حیاتیست .

مطالب دیگر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


درباره ما

امیدواریم در کنار هم به درآمدی خوب و پایدار برسیم و این امر مستلزم اعتمادی است که شما کاربران عزیز به مجموعه پرشین دوج کوین دارید ، تمام تلاشمان را خواهیم کرد که در این راه سربلند و موفق باشیم.