محرمانه سازی با انیگمای بلاک چین

انیگمای بلاک چین
ب

انیگما چیست؟


این که آلمان کشوری پیشرو در زمینه حریم خصوصی و محافظت از داده در جهان است، تصادفی نیست. آنها باید سوء استفاده ها و قطع کامل آزادی‌های شان توسط رایش سوم را تحمل می کردند، که با حذف کامل حریم خصوصی‌شان آغاز شد. زمانی که این مسئله به پایان رسید، آنها تصمیم گرفتند که هرگز اجازه تکرار این امر را ندهند.

کد گذاری اطلاعات محرمانه اولین بار با دستگاهی به نام انیگما توسط آلمان نازی انجام شد .


بنابراین کاملا طعنه آمیز و بجاست که یکی از اولین پلتفرم های کامپیوتر تمرکز زدایی شده و همتا به همتا برای تضمین حریم خصوصی کاربر ، انیگما (به معنای معما) نامیده می‌شود که ضمنا نامی است که بر روی دستگاهی گذارده شده بود که توسط مهندس آلمانی آرتور شروبیوس برای رونویسی از اطلاعات رمزگذاری شده ایجاد شده بود . شروبیوس، انیگما را برای استفاده تجاری طراحی کرده بود شرکت های جهانی قادر بودند که با استفاده از دستگاه وی به سرعت و با امنیت، رموز کسب و کار خود سایر اطلاعات داخلی را منتقل کنند . در عرض چند سال نیروهای نظامی آلمان هم شروع به ساخت نسخه های خاص خود از انیگما کردند تا پیام‌هایی رمز گذاری شده را با استفاده از رادیو برای سربازان پخش کنند. در طول جنگ نازی ها برای ارسال برنامه های راهبردی، جزئیات اهداف و زمانبندی حمله‌ها از انیگما استفاده می‌کردند .
این دستگاه ابزاری برای اعمال رنج و ستم بود .
اما انیگمای معاصر ما ابزاری برای آزادی و شکوفایی است. انیگمای جدید که در آزمایشگاه رسانه MIT توسط گای زیسکاند و اوز ناتان طراحی شده، مزایای دفتر حساب عمومی بلاک چین، که شفافیت آن انگیزه های قوی برای رفتار صادقانه فراهم می‌کند، را با چیزی که به نام رمزگذاری هم ریخت و محاسبات چند جانبه ایمن شناخته می شود، ترکیب می‌کند .
به زبان ساده تر و به گفته کاووکیان ، “انیگما اطلاعات شما (هر اطلاعات) را دریافت می کند، آنها را می شکند و به صورت قطعاتی از داده رمزگذاری می کند که به صورت تصادفی در گره های موجود در شبکه توزیع می شوند . انیگما در یک محل وجود ندارد، بلکه از فناوری بلاک چین برای جاسازی داده و ردیابی تمام تکه های اطلاعات، استفاده می کند.” شما می توانید اطلاعات را با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارید و آن اشخاص می‌توانند بدون رمزگشایی آنها در محاسبات خود از آنها استفاده کنند . اگر این کار عملی شود می‌تواند به رویکرد ما به هویت مان در اینترنت شکل تازه‌ای بدهد تصور کنید که جعبه سیاهی از اطلاعات فردی خود داشته باشید که تنها خودتان به آن دسترسی دارید و آن را کنترل می کنید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


درباره ما

امیدواریم در کنار هم به درآمدی خوب و پایدار برسیم و این امر مستلزم اعتمادی است که شما کاربران عزیز به مجموعه پرشین دوج کوین دارید ، تمام تلاشمان را خواهیم کرد که در این راه سربلند و موفق باشیم.