بلاک چین و اینترنت اشیا

اینترنت اشیا
ب

یکپارچگی با اینترنت اشیا بر بستر بلاک چین

امروزه با توسعه فناوری بلاک چین کارکردهای جدید آن بیشتر از قبل نمایان می شود یکی از کاربردهای متصور بلاک چین در آینده نزدیک، توسعه آن در اینترنت اشیا یا اینترنت چیزهاست اینترنت اشیا به طور کلی به بسیاری از چیزها شامل اشیا و وسایل محیط پیرامونمان که به وسیله اینترنت متصل شده و بتوانند توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت شونداشاره دارد. اینترنت اشیا به زبان ساده ارتباط سنسورها و دستگاه ها با شبکه ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند این مفهوم می تواند به سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند با تلویزیون باشد یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت های شهری و ترافیک از ماشین لباسشویی و یخچال گرفته تا پوشاک مان این شبکه بسیاری از دستگاه اطراف ما را در برمی‌گیرد.

اشیا در عبارت اینترنت چیزها به طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها مانند ایمپلنت نظارت بر قلب، سیستم‌های نظارتی و امنیتی ، سامانه های کنترل ترافیک شهری،خودروهای هوشمند، دستگاه‌های تجربه و تحلیل dna برای نظارت بر محیط زیست ، مواد غذایی یا دستگاه های عملیات میدانی که به آتش‌نشانان در عملیات جستجو و نجات کمک می کند می تواند اطلاق گردند.

خانه هوشمند بر بستر بلاک چین

به طور معمول انتظار می‌رود که اینترنت اشیا نوعی اتصال پیشرفته از دستگاه ها، سیستم ها و خدمات را ارائه کرده و انواع پروتکل ها، دامنه ها و برنامه های کاربردی را پوشش دهد. اتصال این دستگاه های تعبیه شده( از جمله اشیای هوشمند)و اتوماسیون آنها، برنامه های کاربردی پیشرفته مانند شبکه هوشمند را توانمند می‌سازد و به مفاهیمی مانند شهرهای هوشمند رنگ دیگر می دهد.

نمونه بازار کنونی آن اتوماسیون خانگی در خانه هوشمند است مانند کنترل و اتوماسیون روشنایی، گرمایشی و سرمایشی و تهویه مطبوع، لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی، خشک کن ،جاروبرقی ، روباتیک، تصفیه هوا ، اجاق گاز ،یخچال و فریزر که با استفاده از وای فای برای نظارت از راه دور به کار می‌رود. با گسترش اتوماسیون متصل به اینترنت انتظار می‌رود که اینترنت اشیا مقادیر زیادی از داده ها از دستگاه و مکان های مختلف را جمع آوری نماید و فن آوری بلاک چین می‌تواند به عنوان حلقه گم شده برای حل مسائل مربوط به مقیاس پذیری حفظ حریم خصوصی و قابلیت اطمینان در اینترنت اشیا به شمار رود.

By:Reign.Persia@gmail.com

مطالب دیگر:

درباره ما

امیدواریم در کنار هم به درآمدی خوب و پایدار برسیم و این امر مستلزم اعتمادی است که شما کاربران عزیز به مجموعه پرشین دوج کوین دارید ، تمام تلاشمان را خواهیم کرد که در این راه سربلند و موفق باشیم.