بزرگترین ایده عصر دیجیتال

IMG_20200507_105932_889
ب

چه کسی باید جایزه نوبل بگیرد؟

توسعه دهندگان اینترنت از سال ۱۹۸۱ تا کنون به فکر بالا بردن امنیت داده های اینترنت بوده اند…
جالبه بدونید سیستم کارت های اعتباری که ازشون استفاده می کنیم یه سیستم کاربر به کاربر یا همتا به همتا ست که از نظر سازنده این ایده به سیستم خدا شهرت داشت اون باور داشت که سیستم خدا غیر قابل نفوذ و هک شدنه و امروزه می بینیم که چقدر اخبار فیشینگ و کلاهبرداری از کارت های اعتباری زیاد شده و سیستم خدا زیر سوال رفته سیستمی که زیر نظر بانک مدیریت میشه.

اما همه چیز از سال ۲۰۰۸ تغییر کرد، ساتوشی ناکاموتو و ایده بلاک چین و پروتکل اعتماد، سیستمی که نه ادعای خدایی داره و نه تمرکزی ازسمت بانک یا دولتی رو نیاز داره، در بلاک چین هر کس صاحب بلاک خودشه و اطلاعات رمزنگاری شده و دارای کلید خصوصی هستند. با ایده زنجیره بلوک واقعا هیچ هکری نمیتونه اونو هک کنه چون اون هکر باید رمز تمام بلوک ها رو در زیر ۱۰ دقیقه به همراه کلید شخصی کاربران بلاک داشته باشه که این امر حقیقتا غیر ممکنه چون در ثانیه هزاران تراکنش در بلاک چین انجام میشه که هر بلاک بلاک قبلی خودش رو تایید و کلید خودشو هم آپدیت میکنه. در بلاک چین کسی زیر نظر کسی دیگر فعالیت نداره و هر کس صاحب بلاک خودشه .. “گویی همه می گویند این همان چیزی است که همه به آن نیاز داشتیم. این همان پیشرفت عظیمی است که منتظر آن بودیم. او هرکسی که هست باید جایزه نوبل بگیرد. این همان شبکه توزیع شده اعتماد است که اینترنت همواره به آن نیاز داشت و هرگز آن را نداشت.”
marc andreessen

مطالب دیگر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


درباره ما

امیدواریم در کنار هم به درآمدی خوب و پایدار برسیم و این امر مستلزم اعتمادی است که شما کاربران عزیز به مجموعه پرشین دوج کوین دارید ، تمام تلاشمان را خواهیم کرد که در این راه سربلند و موفق باشیم.