ارز دیجیتال لایت کوین یا بیت کوین- لایت

لایت کوین
ب

بسیاری از معاملات باید با بیت کوین انجام گیرد. از آنجا که این ارز دیجیتال در حال حاضر بالغ بر ۳۵ درصد از کل بازار ارز مجازی را تشکیل می دهد و همچنین بیشتر معاملات ارز های دیجیتال در سراسر جهان با میانگین قیمت روزانه دلار سنجیده می‌شود، به طور طبیعی توجه بیشتر سرمایه گذاران را به خود جذب کرده است. با این حال، بیت کوین بهترین فرصت سرمایه گذاری نخواهد بود. در عوض پیشنهادی که داده می‌شود، سرمایه‌گذاری روی لایت کوین است. لایت کوین در برخی موارد به نام بیت کوین- لایت شناخته می‌شود؛ چرا که در اکتبر سال ۲۰۱۱ از بیت کوین منشعب شده است.

Senior woman hand is holding cryptocurrency coin in focus giving to senior man hand. Business, Finance, Investment and exchanging concepts


تفاوت لایت کوین و بیت کوین در چه ویژگی هایی است؟


با توجه به اینکه لایت کوین از بیت کوین منشعب شده است، پس باید به این نکته توجه داشت که لایت کوین و بیت کوین در برخی موارد شبیه هم هستند. هر دو ارز دیجیتال، اولین اولویتشان، تسهیل در پرداخت همتا به همتا است و در هر دو، تعداد سکه هایی که می‌توان استخراج کرد، ۲۱ میلیون برای بیت کوین و۸۴ میلیون برای لایت کوین است.

با این حال به نظر می‌رسد ۵ تفاوت در لایت کوین نسبت به بیت کوین وجود دارد که در طولانی مدت باعث می‌شود که لایت کوین بهتر از بیت کوین عمل کند.

◆هویت مشخص خالق لایک کن


چارلز لی ، خالق لایت کوین کسی است که تا سال ۲۰۱۱ در شرکت آلفابت ، از زیرمجموعه‌های شرکت گوگل مشغول به کار بود و تا همین اواخر در صرافی ارزهای رمزپایه کوین بیس کار می کرد. در ماه ژوئن گذشته لی اعلام کرد که به طور تمام وقت جهت ارتقای لایت کوین مشغول به کار خواهد بود. لی برای قرار دادن لایت کوین در مسیر و هدف اصلی، هیچگونه برنامه مخفی در خصوص کسب و کار و تبادلات ارزی نخواهد داشت. به طور خلاصه، اینکه یک بنیانگذار با هویت مشخص، خود را به طور کامل در گیر آن کند، یک مزیت چشمگیر لایت کوین نسبت به بیت کوین خواهد بود.

◆ارتقا سگویت لایت کوین


مهمترین دلیلی که لی تصمیم گرفت شغل خود را به عنوان یکی از مدیران بخش مهندسی شرکت کند کوین بیس ترک کند، به روز رسانی و تکمیل بلاک چین بود. به روزرسانی سگویت لایت کوین ، باعث می‌شود که ظرفیت زنجیره بلوکی آن توسعه یابد و در نتیجه آن، سرعت زمان تراکنش‌ها افزایش و هزینه تراکنش‌ها کاهش پیدا می‌کند. به طور واقع بینانه، نارضایتی های مرتبط با بلاک چین بیت کوین از میزان کارمزد و مدت زمان مورد نیاز تراکنش ها ناشی می شود. پس در حال حاضر، لایت کوین از این مزیت بهره می‌برد.

◆الگوریتم اثبات کار غیر متمرکز تر


با توجه به الگوریتم اثبات کار در لایت کوین، مسیر بسیار متفاوت تری را برای محاسبات پیش می‌گیرد. منظور فرآیندی است که استخراج کننده ها از کامپیوتر بسیار قدرتمند برای حل معادلات پیچیده مرتبط با اعتبارسنجی معاملات در شبکه استفاده می‌کنند. فرایند استخراج بیت کوین مبتنی بر پردازنده با استفاده از فضای هارد است، در حالی که لایت کوین مبتنی بر حافظه استفاده از فضای حافظه جانبی یا موقت است. به عبارت ساده تر، استخراج بیت کوین تنها با داشتن تخصص و صرف هزینه برای دستگاه‌های مدار یکپارچه با قابلیت پردازش بالا امکان پذیر است در حالی که استخراج لایت کوین می‌تواند با واحد پردازش گرافیکی به مراتب ارزانتر انجام پذیرد.
واحد پردازش گرافیکی به عنوان اساس استخراج کمک می‌کند که استخراج کننده های بیشتری را به خود مشغول کند و مطمئن سازد که هیچ کس نمی‌تواند به تنهایی بخشی از بازار استخراج لایت کوین را تحت کنترل درآورد. در حالیکه در بیت کوین تعداد انگشت شماری از افراد نقش استخراج کننده های اصلی بیت کوین را در دست داشتند. در نتیجه غیرمتمرکز بودن لایت کوین به مراتب بیشتر از بیت کوین خواهد بود. این موضوع شاید مهمترین تفاوت لایت کوین و بیت کوین باشد.

◆نرخ پردازش بلوکی سریع تر


بر اساس نکات قبلی که ذکر شد، بلوک های پردازش لایت کوین بسیار سریعتر از بیت کوین است. فرآیند پردازش یک بلوک در لایت کوین ، هر ۵٫۲ دقیقه انجام می گیرد در حالی که فرایند پردازش هر بیت کوین ۱۰ دقیقه به طول می انجامد. این بهبودها باعث می‌شود که لایت کوین ظرفیت بهتری نسبت به  شبکه بیت کوین داشته باشد و فرایند مربوط به معاملات بسیار سریع تر شود.

◆قانون اعداد بزرگ


در بررسی تفاوت لایت کوین و بیت کوین، سرانجام سرمایه‌گذاران می‌توانند به قانون اعداد بزرگ تکیه
کنند که در کار با لایت کوین ممکن است ایجاد شود. بدان معناست که از نظر روانشناسی، برای لایت کوین،  خیلی راحت تر خواهد بود که بازار ۴/۱۷ میلیارد دلاری به دو برابر اندازه خود و نزدیک به ۳۵ میلیارد دلار برسد..در حالیکه برای بیت کوین دو برابر شدن بازار از ۲۸۱ میلیارد دلار به ۵۶۲ میلیارد دلار داشوار تر خواهد بود. پس سرمایه‌گذاران به دنبال  اتفاقی هستند که برای بازار بیت کوین افتاد و ممکن است در بازار لایت کوین هم اتفاق بیفتد.

مطالب دیگر

درباره ما

امیدواریم در کنار هم به درآمدی خوب و پایدار برسیم و این امر مستلزم اعتمادی است که شما کاربران عزیز به مجموعه پرشین دوج کوین دارید ، تمام تلاشمان را خواهیم کرد که در این راه سربلند و موفق باشیم.